måndag 12 november 2018

Månadens PPP (pub, pisk & pyssel) med Fri Entré!

  • På denna pub kommer vi att ta fram pysslet i vanlig ordning men vi har även en liten hälsning från valberedningen!


Var med och utveckla föreningen!
Under puben kommer du att kunna träffa valberedningen för Club Wish, som har i uppgift att hitta personer som vill engagera sig i föreningen. Kom och prata med oss om idéer du har inför nästa år, olika sätt att engagera sig, vad det innebär att sitta i styrelsen eller klubbgruppen.

Vi är på plats mellan kl 19 och kl 21. Det kommer finnas godfika o bubbel för alla som kommer och pratar med oss!

/Madde, Emma, Cal


När: Pisk pub och pyssel. Torsdag den 29 / 11 
Öppettider: 19.00 - 23.00 (Insläppet stänger 21!)
Inträde + garderob: Fri entré ikväll! (medlemskap krävs och kostar 100kr/år.)
Åldergräns: 18 år
Påminnelse: Ta med kontanter till baren, inträde kan betalas med Swish.▼ DRESSCODE
Fetisch, Basic Black (svarta kläder utan stora logotyper eller tryck) eller enligt tema.
Vi uppmuntrar kläder som stämmer överens med klubbens inriktning för att tillsammans skapa en härlig stämning. Välj kläder som du känner dig snygg, avslappnad het och/eller bekväm i.

▼MEDLEMSSKAP
För att delta i Wish fest- och pubkvällar krävs det att du är medlem i föreningen.
Medlemskapet räcker i ett år. Nya medlemmar måste registrera sig minst 4 timmar innan ett event startar. Klicka här för att registrera dig och bli en del av Wish: bit.ly/2p8bV28

▼ LOKAL & TILLGÄNGLIGHET
Vi befinner oss i SLM's lokal vid Mariatorget, Wollmar Yxkullsgatan 18. Ring på dörrklockan till vänster om den anonyma dörren för att bli insläppt. Klubben ligger i en källare med en lång trappa ner till lokalen. Hiss finns tyvärr inte. Halvvägs ner till källarplanet finns en avsats till toaletter med smala dörrar. I lokalen finns inga trösklar eller trappsteg mellan ytorna.**************************************************** 

 This month PPP and Free Entré
( Eng: Pub, spanking, Craft / Swe: Pisk, pyssel, pub)


This pub, we'll take out the crafting material as usual, but we also have a greeting from Wish election comittee!


Help us develop Wish!

During the evening you will be able to meet the Wish election committee. The committee is looking for people who want to join the Wish board or in other ways help the organization. Come and talk to us about your ideas for Wish 2019, what it means to work on the board or in the club organizing committee.

We will be there between 7 pm and 9 pm, we will make sure there is delicious fika for everyone who wants to talk to us!

/Madde, Emma, Cal


Date: Pisk pub och pyssel. Thursday 29 / 11 
Opening hours: 19.00 - 23.00 (the entry closes at 21!)
Admission + cloakroom: Free entrance tonight! (you need to have an active membership: 100kr/year.)
Age limit: 18 years
Reminder: Bring cash for the bar, you can pay the entrance fee with Swish.


▼ DRESSCODE
Fetish, Basic Black (black clothes without big logos or prints) or according to the theme of the evening. We encourage dressing up in a way that is in line with the club’s focus and together we create an awesome environment. Choose clothes that you feel hot, relaxed and/or comfortable in.

▼MEMBERSHIP
To participate at Wish parties or pub nights you have to be a member of the association.
The membership is bought on an annual basis. New members have to register at least 4 hours before an event starts. Click here to register and become a part of Wish: bit.ly/2p8bV28

▼ VENUE & ACCESSIBILITY
We’re at SLM's venue at Mariatorget, Wollmar Yxkullsgatan 18. Ring the bell to the left of the big grey door to be let in. The club is in a basement with a long staircase leading down to the venue. Unfortunately there’s no elevator. Half way down to the club you’ll find the toilets and the doors are rather narrow. Inside the club there are no stairs or doorsteps.

Inga kommentarer:

Skicka en kommentar