söndag 12 januari 2014

Dags att nominera till styrelsen!


Kära Wishmedlemmar,

Snart är det februari, och dags för föreningens årsmöte. Detta innebär också att en styrelse ska väljas och här är din chans att påverka hur den ska se ut. Är du själv intresserad av att sitta i Wish styrelse, eller känner du kanske någon som skulle passa perfekt? Kontakta oss i valberedningen på valberedning.wish@gmail.com 


Nomineringsstopp är den 3 februari. 

Vi i valberedningen svarar gärna på era frågor om hur det är att sitta i styrelsen och vi kommer även att finnas på plats på wish-festen i januari för att svara på eventuella frågor.


Vi ser fram emot att höra av er!

Marija och Anna


Dear Wish members,

February is coming up, and with it the wish annual general meeting. This also means we will be electing a board, and here is your chance to influence the process. Are you interested in becoming a member of the board, or do you know someone who would fit perfectly? Contact the election committee at valberedning.wish@gmail.com

February 3 is the last day to nominate for the board.

The election committee are happy to answer all your questions about the work of the board, and we will also be there at the wish party in January to answer your questions,

Looking forward to hearing from you!

Marija and Anna

Inga kommentarer:

Skicka en kommentar